شغل های باکلاس برای خانم ها

شغل های باکلاس برای خانم ها

این روزها ردپای خانم ها در مشاغل بسیاری مشاهده می شود و دیگر خبری از تبعیض های گذشته نیست. در قرن حاضر زنان به دنبال حقوقی برابر با آقایان هستند و هیچ چیز نمی تواند باعث توقف آن ها شود. اگر خانم هستید و دارید این مطلب را می خوانید باید بدانید که هیچ چیز نمی تواند شما را از رسیدن به رویاهایتان دور کند. این روزها تعداد شغل های باکلاس برای خانم ها کم نیستند و شما به سادگی می توانید شغل مناسب خود را از میان آن ها انتخاب کنید.

معرفی بهترین و باکلاس ترین شغل ها برای خانم ها

 • پزشکی

بیشتر ما در زمان کودکی خود به پزشک شدن علاقه داشتیم. این شغل یکی از بهترین شغل ها برای خانم ها به شمار میرود. پزشکی نه تنها امنیت شغلی دارد بلکه درامد بالایی را نسبت به تخصص فرد برایش خواهد داشت. پزشکی دارای شاخه های متفاوتی است که هر کسی می تواند بر اساس علایق خود فیلد مناسب را انتخاب کند.

 • طراحی مد

طراحی مد یکی از شغل های باکلاس برای خانم ها است. خانم های بسیاری در سراسر جهان به این شغل علاقه مند هستند. زنانی که در این حوزه فعالیت می کنند می توانند خلاقیت خود را به بهترین شکل نشان دهند. طراحی مد می تواند یک شغل بسیار عالی با درامد بالا برای خانم ها باشد.

طراحی مد توسط بانوان
طراحی مد توسط بانوان
 • تدریس

از معلمی همیشه به عنوان یک شغل مناسب برای خانم ها یاد می شود. این شغل بسیار ارزشمند است و وجه اجتماعی بسیار خوبی دارد. بانوان می توانند در زمینه تدریس به بهترین شکل عمل کنند و نه تنها یک معلم بلکه می توانند همانند یک مادر دلسوز در کنار شاگردان خود باشند.

 • پرستاری

یکی از شغل های باکلاس برای خانم ها پرستاری است. همانطور که میدانید حضور خانم ها نیز در این زمینه پر رنگ تر از آقایان است. محیط بیمارستان مکان امنی برای خانم ها به شمار میرود و پرستاران از امنیت شغلی خوبی برخوردار هستند.

 • آرایش و زیبایی

یکی از مشاغلی که این روزها خانم های زیادی در آن فعالیت می کنند مربوط به فیلدهای آرایش و زیبایی است. همانطور که میدانید حرفه آرایش و زیبایی دارای شاخه های بسیاری است که بر اساس علاقه خود می توانید شاخه مناسب را انتخاب کنید. پس از انتخاب رشته مورد علاقه خود به سادگی می توانید در آن حوزه آموزش دیده و وارد بازار کار شوید.

 • مترجم زبان

یکی از شغل های باکلاس برای زنان مترجمی زبان است. خانم ها به دلیل صبر و حوصله زیادی که دارند می توانند در این زمینه بسیار موفق عمل کنند. بسته به میزان مهارت و تخصص مترجم ها درامد آن ها نیز می تواند متغیر باشد. حسن این کار این است که در منزل نیز میتوان آن را انجام داد.

 • عکاسی

عکاسی از آن دسته شغل های جذاب و شاد است. زمان عکاسی کردن فکر و ذهن انسان به هیچ سمتی نمی رود و در آرامش کامل است. عکاسی یک شغل مناسب برای خانم های خوش ذوق به شمار میرود. برای مشغول شدن در این حرفه کافیست یک دوربین عکاسی بخرید و آموزش های لازم را ببینید.

 • برنامه نویس کامپیوتر

همه ما میدانیم که این روزها برنامه نویس های کامپیوتر چه درامدهای بالایی دارند. این شغل برای خانم ها بسیار مناسب است به دلیل اینکه می توانند آن را به صورت پروژه ای و دورکاری انجام دهند. خانم هایی که متاهل هستند یا امکان انجام کارهای حضوری برایشان مقدور نیست می توانند این شغل را انتخاب کنند.

برنامه نویسی توسط خانم ها
برنامه نویسی توسط خانم ها
 • طراحی دکوراسیون

خانم ها به طور ذاتی در این زمینه استعداد دارند. حال تصور کنید کمی آموزش را نیز چاشنی آن کنند. این موضوع باعث می شود که خانم ها در زمینه طراحی دکوراسیون بتوانند بسیار موفق عمل کنند. طراحی دکوراسیون این امکان را برای خانم ها فراهم میسازد که به بهترین شکل از خلاقیت خود استفاده کنند.

 • وکالت

وکالت یکی از شغل های باکلاس برای خانم ها است. خانم ها به خوبی از پس این شغل بر می آیند و ما وکلای زن بسیار موفقی را در دنیا داریم. به صورت کلی مشاغل حقوقی و قضایی جزء شغل های مناسب برای خانم ها محسوب می شوند.

 • مهندسی

مهندسی نیز دارای شاخه های مختلفی است. از میان این شاخه ها میتوان به مهندسی برق، مهندسی صنایع غذایی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و مهندسی شیمی اشاره کرد. خانم ها می توانند بر اساس علایق خود یکی از این رشته ها را انتخاب کنند و در آن زمینه به فعالیت بپردازند.

 • روانشناس

روانشناسی نیز جزء شغل های باکلاس برای خانم ها محسوب می شود. زمینه فعالیت این شغل در راستای شناخت سلامت رفتاری و روانی افراد است. خانم ها می توانند در حوزه روانشناسی بسیار موفق عمل کنند.

 • امور مالی و بانکی

شغل های مربوط به امور مالی و بانکی نیز گزینه های مناسبی برای خانم ها هستند. این رشته ها به مهارت های مدیریتی و صبر زیادی نیاز دارند به همین دلیل خانم ها می توانند در آن ها به موفقیت برسند. علاوه بر وجه اجتماعی بالا،  این شغل ها از درامد مناسبی برخوردار هستند.

 • وبلاگ نویسی

اگر به نویسندگی علاقه دارید و در این زمینه خوش ذوق هستید می توانید شغل وبلاگ نویسی را انتخاب کنید. با انتخاب شغل وبلاگ نویسی نیز می توانید از منزل کارهای خود را انجام دهید. از آن گذشته بر اساس میزان مهارتی که در نویسندگی دارید درامد شما می تواند متفاوت باشد.

کارآفرینی توسط خانم ها

اما اگر شما می خواهید یک کارآفرین باشید، باید موارد دیگری هم بدانید. در ابتدا اول باید حوزه ای که می خواهید در آن فعالیت داشته باشید را بدانید. سپس باید با تمام چالش ها و در آمد آن آشنا شوید تا بفهمید که این کار برای شما مناسب خواهد بود یا خیر. این کار به تنهایی ممکن نیست. شما با نگارش یک طرح توجیهی می توانید تمام هزینه ها، بودجه، درآمد و چالش های شروع یک کار را میشناسید و با اطمینان بیشتری یک کار را شروع می کنید.

کارآفرینی توسط خانم ها
کارآفرینی توسط بانوان

سخن آخر

در این مطلب برخی از شغل های باکلاس برای خانم ها را معرفی کردیم. امیدواریم که توانسته باشیم قدمی هر چند کوچک در زمینه راهنمایی شما عزیزان در جهت انتخاب شغل مناسب برداشته باشیم.  نکته حائز اهمیت در زمان انتخاب شغل این است که باید توانایی ها و علایق خود را بسنجید. این موضوع باعث می شود که بهترین شغل را انتخاب کنید و در آن به موفقیت برسید. تنها کافیست خود را باور داشته باشید.

سوالات متداول

 1. چه ویژگی در همه شغل های مناسب برای خانم ها اهمیت دارد؟
  اخلاق حرفه ای یکی از موارد مهمی است که در هر شغلی باید داشته باشید. باید برخورد مناسبی با همکاران و مشتریان خود داشته باشید. اخلاق حرفه ای می تواند کمک شایانی به پیشرفت شما در یک شغل کند.
 2. چه نکته ای را باید برای انتخاب مکان مناسب برای کار رعایت کنیم؟
  انتخاب محل کار مناسب برای خانم ها اهمیت زیادی دارد. خانم ها باید مکانی را انتخاب کنند که از امنیت کافی برخوردار باشد. از آن گذشته باید امکان پیشرفت نیز برای آن ها وجود داشته باشد.
 3. آیا داشتن توانایی مدیریت زمان برای تمام شغل ها ضروری است؟
  بله، در هر شغلی که هستید باید مدیریت زمان داشته باشید. این موضوع باعث می شود که بتوانید بین کار و زندگی خود تعادل ایجاد کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.