صدور مجوز واحدهای بوم‌گردی در اردبیل به کمتر از ۲ هفته رسید

اخبار

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: زمان لازم برای صدور مجوز اولیه و موافقت اصولی واحدهای بوم‌گردی در این استان به کمتر از ۲ هفته رسید.

 نادر فلاحی روز پنجشنبه در نشست تخصصی گردشگری روستایی اظهار کرد: برای تبدیل مجموعه‌ای به واحد بوم‌گردی ، پس از انجام استعلامات پروانه بهره‌برداری برای آن صادر می‌شود اما اگر یک واحد بخواهد از صفر ایجاد شود باید با کسب موافقت اصولی و مجوز اقدام به این کار بکند.

او ادامه داد: بوم‌گردی در کنار سایر تعریف‌هایی که دارد محلی برای فعال کردن اقتصاد روستایی است و گردشگری تکمیل کننده اقتصاد روستایی و ارتقا دهنده سطح معیشت و اشتغال آفرین برای روستاییان است.

فلاحی افزود: با ایجاد بوم‌گردی‌ها و رونق گردشگری روستایی ، روستاییان می‌توانند تولیدات خود را به صورت مستقیم به گردشگران عرضه کنند که ارزش افزوده بیشتری خواهد داشت و موجب ماندگاری جمعیت در روستاها می‌شود.

وی  درمورد ارائه تسهیلات برای احداث واحدهای بوم‌گردی گفت: ارائه تسهیلات محدودیتی ندارد و هر متقاضی با ثبت درخواست برای ایجاد بوم‌گردی تسهیلات لازم را دریافت می‌کند.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۴۸ هزار نفر جمعیت با استان‌های گیلان، زنجان و آذربایجان‌شرقی همسایه بوده و گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت به عنوان سه محور توسعه این خطه در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر ۳۲ واحد هتل با بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ تخت، ۸۷ واحد هتل آپارتمان با بیش از پنج هزار و ۴۰۰ تخت، ۹۸ واحد مهمانپذیر با بیش از چهار هزار و ۶۰۰ تخت، سه واحد کمپینگ گردشگری با ۴۰ تخت، ۲ واحد مجتمع گردشگری با ۱۵۰ تخت و ۲ واحد اقامتگاه بوم‌گردی با ۵۰ تخت در خدمت گردشگران استان اردبیل است.

تعداد گردشگران ورودی به استان اردبیل در سال گذشته حدود هشت میلیون نفر بوده و شهرستان سرعین به عنوان قطب مجتمع‌های آبدرمانی کشور نقش موثری در رونق گردشگری این استان دارد.

چه امتیازی می دهید؟

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.