۵۰۰ هزار شغل در روستاها ایجاد می‌شود

اخبار

معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایر ریاست جمهوری گفت: امسال با همکاری نهادهای مختلف ۵۰۰ هزار شغل در روستاها و مناطق حاشیه‌ای شهر ایجاد می شود که خانواده‌های روستایی را توانمند می‌کند.

 «سیدامیرحسین مدنی» روز چهارشنبه در آیین اختتامیه سران اجلاس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر اظهار داشت: دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به روستا و محرومان دارد و در برنامه‌ها به رفع فقر و عدالت محوری تاکید کردند.
وی افزود: ٢١میلیون نفر جمعیت روستایی داریم که ٢۶ درصد بخش اقتصادی در روستاهاست، این درحالی است که درگذشته و در بحث بودجه ریزی به این موضوع توجه نمی‌شد.
معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایر ریاست جمهوری ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سیاست‌های ابلاغی تامین اجتماعی در بخش رسیدگی به حقوقدمحرومان تاکید کردند و در بندهای مختلف به صراحت اشاره می‌کنند که ابزارهای خیلی خوب و شان افراد بحث بیمه است.
وی تاکید کرد: آیین نامه تبصره ١٨ قانون بودجه به سهم روستاها و عدالت تاکید شده است و توجه به اقتصاد و معیشت مردم از برنامه های دولت است.
مدنی از اجرای طرح ١١٠ هزار پنل خورشیدی خبر داد و گفت: این پنل‌ها در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد تا با تولید برق به معیشت خانوار کمک کنند در همین راستا بیمه روستاییان را پیوست طرح قرار خواهیم داد.
وی افزود: در این دولت پنج میلیون ۴۵٠ هزار نفر بیمه سلامت شدند و بستر خدمات بیمه‌ای و کمک های معیشتی برای همه اقشار فراهم شده است.
وی با بیان اینکه روستاهای ما به سرعت به سمت پیر شدن می‌روند گفت: جمعیت در روستاها نصف شده است، روستاهایی که کانون ارتزاق بودند.
معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایر ریاست جمهوری بیان داشت: مشخص نبود رویه تبدیل روستا به شهر در دولت گذشته برچه مبنایی بوده است؟  قانون را تغییر داده و روستاهای سه هزار نفری را به شهر تبدیل کردند یا پنج تا روستا را باهم جمع و شهر می کردند.
مدنی خاطرنشان کرد: مشکلات امنیت غذایی ایجاد کردند درهمین راستا باید خدمات در روستاها ارائه شود تا کارخانه تولید مددجو در روستاها تولید نکنیم.
وی تاکید کرد: باید جوان سازی در روستاها برنامه ریزی شود.
معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایر ریاست جمهوری طرح جذب یک میلیون بیمه شده روستایی را اقدامی ارزشمند عنوان کرد و گفت: معاونت روستایی رییس جمهور در این باره آمادگی دارد و اگر نیاز باشد جلسه با حضور محمد مخبر معاون اول رییس جمهور برگزار خواهیم کرد تا سلامت و بیمه روستاییان پیگیری و مشکلات گذشته رفع شود.

چه امتیازی می دهید؟

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.