تسهیلات ۱۰ درصدی به کارخانجات و صادرکنندگان کشمش پرداخت می‌شود

مدیرعامل بانک کشاورزی، آمادگی این بانک برای پرداخت تسهیلات سرمایه درگردش با نرخ ۱۰ درصد به کارخانجات فرآوری کشمش و صادر کنندگان این محصول را اعلام کرد.

خدارحمی در نشستی خبری که با حضور مهندس طهماسبی مدیرعامل سازمان تعاون روستایی و اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار داشت: باهماهنگی دکتر خاوازی و مهندس طهماسبی با سازمان برنامه و بودجه، خط اعتباری جدیدی با نرخ ۱۰ درصد در نظر گرفته شده که با عاملیت بانک کشاورزی و بر اساس تشخیص کارگروه استانی به صادرکنندگان کشمش و کارخانجاتی که تمایل به خرید کشمش از باغداران داشته باشند در قالب تسهیلات سرمایه درگردش پرداخت خواهد شد.

وی افزود: خط اعتباری پیشین نیزکه از محل تلفیق منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک است همچنان با نرخ ۱۴.۵ درصد برای حمایت ازصادرات تمام محصولات کشاورزی از جمله کشمش به قوت خود باقی است.

خدارحمی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: این تسهیلات با هدف حمایت از تولید، خرید به موقع با نرخ مصوب و صادرات کشمش پرداخت می شود و مبلغ تسهیلات پرداختی به هر متقاضی با مستندات صادراتی،حجم عملیات پیشین، ظرفیت کارخانه، سوابق عملیاتی، سوابق گمرکی و .. رابطه مستقیم دارد و نهایتا توسط کارگروه های استانی و اتاق های بازرگانی استان ها تایید و تصویب می شود.

, , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست